Rebefingas - Giluminis (cirkuliacinis) kvėpavimas

 

Rebefingas - Giluminis (cirkuliacinis) kvėpavimas

Cirkuliacinis Kvėpavimas pasaulyje vadinamas įvairiai – rebefingas, sąmoningas kvėpavimas, intuityvus kvėpavimas, pranayama... Iš tiesų visi šie pavadinimai nėra visiškai tas pats, nes skiriasi kvėpavimo metodikos. Tačiau be abejonės, saugiai atliktas cirkuliacinis kvėpavimas yra vienas efektyviausių sudedamųjų psichosomatinių problemų likvidavimo būdų.

 

Lietuvos Kūno Kultūros akademijos Sveikatos ir fizinio aktyvumo fakulteto Biomedicinos katedros magistrantė Agnė Janaičytė-Hayek 2006 m.gegužės 26 d. sėkmyngai apgynė darbą tema ,,Žmonių praktikuojančių giluminį cirkuliacinį kvėpavimą (rebefingą), emocinės gerovės pokyčiai”.

 

Kvėpavimas – tai gyvenimas. Taisyklingas kvėpavimas užtikrina organizmo aprūpinimą deguonimi ir optimalų gyvybinių funkcijų palaikymą, harmoningą centrinės ir vegetacinės (organų inervaciją užtikrinančios) nervų sistemos dalių veikimą, o kartu ir daugelį kitų mūsų gyvenimo aspektų.

 

Cirkuliacinis kvėpavimas – tai aktyvus kvėpavimas reguliuojant kvėpavimo ritmus kai akcentuojamas arba įkvėpimas arba iškvėpimas, - taip aktyvinama simpatinė vegetacinės nervų sistemos sritis, kuri sustiprina organizme apykaitos procesus, padidina raudonųjų kraujo kūnelių, cukraus ir hormonų kraujyje kiekį, sustabdo uždegiminių procesų ir alerginių reakcijų vystymąsi (antinksčių gliukortikoidai turi stiprų prieš uždegiminį poveikį), padidina arterinį spaudimą, praplečia bronchus. Kvėpavimo metu išstumiamas ir plaučiuose esantis negyvas oras. Šis kvėpavimas aktyvina organizmo savigyną ir jį stipriną.  Šis nuostabus kvėpavimo būdas padeda išplauti žmogaus energetikoje (pagal psichologiją - pasąmonėje) esančias baimes, užstrigusias emocijas.

Pagal psichosomatikos apibrėžimus kiekviena liga dažnai turi ryšį su kažkokia užstrigusia emocija ar destruktyvia paradigma. Cirkuliacinis kvėpavimas padeda pašalinti vadinamus emocinius blokus ir to pasekoje daugelis negalavimų išnyksta savaime.

Psichosomatika (gr. ψυχή 'siela, dvasia' + σῶμα 'kūnas') – reiškiniai, kai psichologiniai (emociniai ir mentaliniai) poveikiai ir procesai tiesiogiai veikia organizmo fiziologinius procesus ir gali sukelti patologinius pokyčius bei ligas fiziniame kūne.

Interviu su M.Driuku Trimurti apie Giluminį Cirkuliacinį Kvėpavimą:

Interviu su gydytojais psichoterapeutais apie sąmoningą kvėpavimą per TV3 Žinias:

Dažniausiai pasireiškiantys Cirkuliacinio Kvėpavimo efektai:

- Emocinės būsenos harmonizavimas; 
- Skaudžios praeities paleidimas; 
- Sumažėjęs portaukis žalingoms priklausomybėms (alkoholis, cigaretės, lengvi narkotikai); 
- Sustiprėjęs intelektas; 
- Jėgų ir energijos antplūdis; 
- Įžvalgumas ateities perspektyvoms; 
- Raumenų įtampų atsipalaidavimas; 
- Svorio harmonizavimasis; 
- Bendras fizinės sveikatos pagerėjimas

 

 

Mokslininkai tyrinėję ir pateikę mokslinius faktus apie Cirkuliacinio Kvėpavimo naudą, bei autoritetai pasisakantys apie CK naudą:

 
- Piotr Rajski, psichologas (Lenkija);

- Alicja Heyda, psichologė (Lenkija);

- David Aldridge, psichoterapeutas (JAV);

- Leonard Orr, psichologas (JAV);

- Meister Eckhart, RPA narys (Airija);

- Genadij Malachov (Rusija);

- Marius Daugelavičius, psichologijos daktaras (Lietuva);

- Vladimir Maikov, psichoterapeutas, filosofijos mokslų kandidatas (Rusija).

 

 

Žmonės baigę GCK mokymus pas mane (Martynas Driukas Trimurti) turi vadovautis sesijos metu tokiais saugumo reikalavimais:

 

- Į GCK sesiją atėjusio kliento turi būti aiškiai, asmeniškai paklausta tokių klausimų:
Kodėl jūs čia este? Kokių turite fizinių, psichinių sutrikimų, ligų? Ko tikitės čia ateidami? Ar esate praktikavę GCK anksčiau, jei taip, kada? Kur? Kiek? Bei kaip sekėsi?

 

- Prieš kiekvieną sesiją turi būti instruktažas naujai atėjusiems žmonėms , t.y. galimi simptomai GCK metu ir kaip į juos reaguoti.

- Žmogus, kuris pirmą kartą atėjo į sesiją, jam turi būti taikomas kvėpavimas tik per nosį, net jei klientas yra kvėpavęs pas kitą instruktorių. Žmogus nuolat turi būti stebimas ir kontroliuojamas. Jei tai yra stovykla, retritas ar kitoks daugiau dienų trunkantis renginys, kurio dėka jūs nuolat galėsite bendrauti klientu ir matyti kliento tolimesnius vidinius procesus bei būsenas, pirmas kartas GCK būtent per nosį nėra privalomas.

- GCK sesija visada turi būti užbaigiama kvėpavimu per nosį, (apie penkias minutes).

- GCK sesijos metu atstumai tarp sugulusių dalyvių turi būti du - trys metrai tarp kūnų, kad per ištiestas plačiai rankas vienas kito nepasiektu net muistydamiesi sesijos metu.

Patalpa turi būti gerai vedinama, turi būti atidarytų langų.

- Vedant GCK per psichinius centrus (čakras) vienoje čakroje užsibūti galima ne ilgiau nei septynias minutes, išskyrus krūtinės (anahata) čakrą. Kvėpuojant per čakras negalima naudoti agresyvaus kvėpavimo - greito ir gilaus.

- Naudojant GCK per burną, negalima kvėpuoti atvira burna. Galima jei liežuvis prispaustas prie gomurio, galima jei įkvepiant lūpos suspaustos lyg laikytų šiaudelį, galima jei kvėpuojama per mažai praviras lūpas.

- GCK sesijas klientas gali kartoti ne dažniau nei tris kartus savaitėje, nebent sesija lieka nebaigta ir būtina tęsti, kad harmonizuoti fizinės, emocinės sveikatos pablogėjimą po paskutinės sesijos.

- Po GCK sesijos privalomas pokalbis su dalyviais, išsiaiškinti kaip jaučiamasi.

Kiekvieną kartą naujiems dalyviams pranešti, kad galimi įvairūs fiziniai ir psichiniai fenomenai. Pasakyti, kad tai normalu net dvi savaites po sesijos - miego sutikimai, emocijų ir minčių nestabilumas. Pasakyti, kad bet kada gali jums paskambinti ir pasikalbėti apie fenomenus, pasakyti, kad jūs pasiruošę padėti ir po šios atliktos sesijos.

Žmonės kurie veda GCK sesijas ir nesilaiko šių standartų, traktuojami kaip nebaigę mokymų pas Martyną Driuką Trimurti ir veda sesijas savavališkai. Tokios sesijos ir instruktoriai nerekomenduojami ir yra pavojingi jūsų sveikatai.
 

Jei apsilankėte pas GCK instruktorių, kuris afišuoja, kad yra baigęs mokymus pas Martyną Driuką ir nesilaiko šių saugumo standartų, prašome pranešti asmeniškai mums el. paštu. Žinoma, tokie gali būti baigę mokymus kur nors kitur ir ten saugumo standartai nėra tokie griežti. Bet tada tai tų žmonių atsakomybė.
 

Sąrašas baigusių GCK mokymus ir pasirašiusių sutikimą dėl saugumo taisyklių išvardintų viršuje (sąraše nesantys ir vedantys sesijas laikomi nebaigę baigę GCK kurso tinkamo grupėms instruktuoti):


- Esu Eglė Kazakevičienė, 32 metai. Dirbu Vilkaviškio rajono Savivaldybės Visuomenės Sveikatos Biure. Sąmoningo kvėpavimo praktikas Vilkaviškio rajone vedu nuo 2015 metų, Tel. 862186641, el.p. egluzele05@gmail.com

 

- Inga Kuzminskienė, 45 m. kvėpavimo terapijos, sąmoningo kvėpavimo praktikė. Taip pat įgijau žinių apie žmogaus psichologiją, domėjausi įvairiomis psichoterapijos rūšimis, medituoju, taikau įvairias atsipalaidavimo praktikas. Kvėpavimo praktika - mano gyvenimo būdas. Miestas: Vilnius, fb. Inga Kuzminskienė, tel. +37065555388

 

- Vaida Puniškė, 36 metai. Esu taikomosios fizines veiklos specialistė ir kvėpavimo terapijos instruktorė. Esu žingeidi ir atvira gyvenimui,noriu kuo daugiau patirti,atrasti ir išmokti... Praktikas vedu Kaune ir Alytuje. 
Kontaktai: tel 867006488,  El.p. vaida.puniske@gmail.com,  Fb. - Vai Da, Instagram - vaida_puniske

 

- Jurgita Medonė, 31 m., Kaunas, tel. 866215140, el. paštas jurgita.medone@gmail.com. Aš esu siela, patyrusi vidines transformacijas, suvokusi kvėpavimo, pasąmonės ir minčių galią. Kvėpavimas – tai raktas į savo sielos namus, kuriuose rasi visus atsakymus. 

 

 

- Mindaugas Gumuliauskas, 22 metai, Kaunas. Esu sertifikuotas meditacijos ir sąmoningo kvėpavimo instruktorius, propaguojantis sveiką ir sąmoningą gyvenimo būdą. Keletą metų intensyviai domiuosi ir praktikuoju saviugdą, psichologiją, taikau įvairius savęs pažinimo metodus. Tel. nr.: 863057933 

 

- Aivaras Kiršanskas. Įkvėpiau gyvenimo energijos kartu su oru, sąmoningai ir prasidėjo stebuklai mano gyvenime. Tuo stebuklu noriu dalintis ir su kitais. Šiauliai, Tel. 865387729 

 

- Saulius Budovas (Šiauliai) Esu sertifikuotas veidoskaitos treneris, bei GCK instruktorius, - sąmoningai besidomintis savo vidiniu pasauliu, atradęs savo vidinę ramybę, esu pasiruošęs padėti išlaisvinti ir pamatyti pasaulį šviesesni. Įkvėpti gyvenimą tokį kokio nori.

 

 

- Eugenija Saurusevičienė. Šiuo metu 33  Kybartai + Vilkaviškio raj. Esu jogos mokytoja, tad kvėpavimas (pranayama) mane lydi, palaiko, sveikatina jau eilę metų. Sąmoningo kvėpavimo  pagalba kasdien įkvepiu vis daugiau laisvės ir vidinio džiaugsmo. Tel. 862754384 , eugenija.jurkynaite@gmail.com 

 

 

- Samanta Muzikevičienė, 30 metų amžiaus , gyvenu Vilniuje. Esu mylinti save siela, sąmonėjimo kelyje atradau rebefingo praktiką. Rebefingas man suteikė drąsos eiti savo gyvenimo keliu, kuriame daug iššūkių, šios praktikos pagalba galiu įkvėpti palaimos bei laisvės oro gurkšnį ir judėti tik pirmyn iškelta galva. Juk visata tokia didelė ir nuostabi, o gyvenimas savalaikiškai tobulas.️ Kontaktai: Tel. nr. 864063471,el. paštas - samantadvi@gmail.com

 

 

- Simonas Skuzinskas, Tel. +353892011776 (Ireland), +37067069781  (Lithuania), www.simonasskuzinskas.com

- Linas Troika. Sąmoningo Kvėpavimo terapija Kazlų Rudoje ir Vilniuje ( Studija Om). Apie save - Kvėpavimas padėjo atsisakyti žalingų įpročių, sunkių senų emocijų ir perdėtos reakcijos į nepatogias kasdienes situacijas. Tel.  +37068213155

- Vaidas Karpavičius, 39 metai. Rebefingo instruktoriaus kursai atvėrė duris į save patį, atsikračiau baimių ir atėjo naujos galimybės gyvenime. Praktikuoju kvepavimą ir meditacijas kasdien. Vedu Rebefingo sesijas Londone.
Kontaktai: Tel +447999 997856, +37062176747, el paštas: vqidqs@gmail.com

 


- Evelina Biliūnaitė - rebefingo sesijas veda nuo 2017-ųjų, Evelina pati praktikuoja rebefingą ir stebi teigiamus rebefingo įtakotus pokyčius kitų žmonių gyvenime. Registracija į rebefingo sesijas pas Eveliną: www.inspire.lt

- Rasa Čivilienė – rebefingo instruktruktorė, 37 m., Vilnius, "Studija M". Nuo 2017 metų per rebefingo praktiką palydžiu į išlaisvėjimą, vidinę harmoniją, atsakymus, suvokimus, pasitikėjimą, fizinį išgijimą... Esu sąmoningumo ir saviugdos keliu keliaujanti asmenybė/siela. Dievinanti gamtą ir dėkinga už visa, ką turiu, gaunu, patiriu, išmokstu ir galiu dalintis. Reiki (II), ThetaHealing Basic DNA, moterų klubo „Satori“ narė. Su meile kviečiu :)

Kontaktai: rasa@studijam.lt, +37068815732, FB - Rasa Čivilienė.

 

- Ella Kamarauskienė, 27 metai, Tel. 861103450

- Inesa Vilčiauskienè, Kaunas, FB - Sąmoningas kvèpavimas - taika su savimi. 

- Rimvydas Kuzas

- Indrė Jackevičiūtė

- Stasė Kalvaityė

- Ruslanas Pocius

- Remigijus Janeliūnas (Šiauliai)

- Mantas Blaževičius

- Jurgita Laurikaitienė

- Goda Kinderienė

- Vaidas Karpavičius

- Virginijus Gelžinis

- Deimantė Aleknavičiūtė

- Justina Mandrijauskaitė

- Mantas Ališauskas

- Ruslanas Gavrilovas

- Justė Ginataitė

- Madara Baltuša

- Darius Pavalkis

- Dalia Šmitienė

- Mantas Stoškus

- Lina Jusevičienė

- Jolanta Banienė

- Rasa Čivilienė (Vilnius)

- Jurgita Gervickienė (Kaunas)

- Mantas Karalevičius

- Aidas Guliokas

- Danutė Žulienė

- Rasa Merliūnienė

- Vitalija Budžiūtė

- Edgaras Galminas

Stasė Lebedeva 34m. Kent Uk, Kontaktai: tel.+447563380169‬‬, El.p. Stase.kalvaityte@gmail.com.

 

(aprašymas iš dalies parengtas pagal G.Malachovą , Alma Hayek ir  wikipedia.lt)