MAHAMANTRA

Žodžio mantra reiškšmė - man – protas, tra – išvaduoti. Viena paprasčiausių ir seniausių dvasinių praktikų - mantra joga. Šis procesas nereikalauja jokio papildomo pasiruošimo ir jį galima atlikti bet kur ir bet kada. Tiesiog pusbalsiu ar mintyse kartojama, ar niūniuojama tam tikra mantra ir iš proto vejamos visos mintys, dėmesys kreipiamas į garsą.

 

Egzistuoja daug įvairių mantrų, kurios suteikia tam tikrus rezultatatus, tačiau egzistuoja ir tokios, kurios apima visų mantrų galią. O iš visų šių mantrų: Padma Purana, Agni Purana, Ananta-samhita, Kali-santarana Upanišad - seniausi pasaulio šventraščiai bei avatara Čaitanija Mahaprabhu efektyviausia šiame laikmetyje pripažįsta maha-mantrą meditaciją:

press to zoom

/Harė Krišna Harė Krišna

Krišna Krišna Harė Harė

Harė Rama Harė Rama

Rama Rama Harė Harė/

Mantra meditacija atliekama – įkvepiamas oras per nosį ir iškvepiant mantra tariama pašnibždomis. Tada su įkvėpimu pereinama prie kito karoliuko ir t.t. Dėmesys kreipiamas į garsą.

Tiesiog kartodamas šiuos žodžius žmogus pradeda vystyti meilės santykius su vidiniu Aš, savo vidumi, aplinka, siela ir supersiela. Supersiela - tai visas visatas ir atomus persmelkianti Sąmonė, esanti mumyse kaip siela. Įvairiuose kraštuose Ji pažįstama kaip Dievas (Kristaus) Tėvas, Alachas, Buda, Govinda, Krišna ar Visatos Protas.

 

Kyla daug nuogąstavimų žmonių protuose, kad, pavyzdžiui, kartojant pastarąją maha mantra, tampama kažkokios sektos ar religinio judėjimo nariu. Taip manyti yra nemokšiškumas ir fanatizmas, nes sanskrito kalbos žodis Harė mūsų kalba simbolizuoja Dievišką Energiją. Žodis Krišna reiškia Visažavintis. Rama - Viskuo Besidžiaugiantis. Taigi ši mantra reiškia: „O Viešpaties energija (Harė Energija), o visų Patraukliausiasis Viešpatie (Krišna energija), o Aukščiausiasis besimėgaujantis subjekte (Rama energija), leisk man būti tavo tarnu (mažasis aš arba ego, sukurtas aplinkos, atsiduoda tikrajam Aš arba Supersielai)“.

 

Kartojant būtina sukurti tam tikrą nuotaiką – nusiteikimą, lyg būtumėte mažas, turguje pasiklydęs vaikas kuris šaukiasi mamos... Tokia turėtu būti intencija ir iš dalies intonacija medituojant šią maha-mantą.

 

Kad mantra maksimaliai veiktu, reikia gyventi tesingą gyvenimo būdą, t.y. laikytis šventraščių nurodymų, daryti gerus darbus. Reikia meditacijų būdų sustiprinti sąmoningumą ir stengtis transformuoti savo neharmoningas mintis, norus, jausmus, žodžius į pozityvą, skaityti dvasinius tekstus. Labai svarbu mityba - kuo greičiau atsisakyti cukraus, mielių, raudonos mėsos, baltų miltų, alkoholio, kanapių, cigarečių ir kitų intoksikantų.

Šios meditacijos pagalba visą tai pasiekti bus daug lengviau. Prašykite Dievo vedimo ir klausykite Širdies - Tikrojo Aš.

Labai svarbu, kad mantra jums patiktų ir būtumėte perskaitę bent šią knygą - Jack Hawley – Bhagavadgyta – Vakariečio vadovas.

 

Labai svarbu atrasti savo asmeninį santykį su Dievu – Tėvo/ Mamos ir sūnaus, Mylimojo ir mylimosios, Mokytojo ir mokinio... Tada per tą ryšį eitį į mantra meditaciją ar kitą mėgstamą maldą išlaikant stebėjimą ir su malonumu lyg  būtumėte mylimojo ar mylimosios glėbį, nerti į Tai.